PREP Eğitimi

Her Yeteneğe Özel Bir Yolculuk

PREP Eğitimi, “Problemli Okuma ve Anlama Yetenekleri Geliştirme Programı”nın kısaltmasıdır. Bu program, okuma, anlama ve anlamlandırma süreçlerinde sorun yaşayan, ilkokul çağındaki çocuklar için özel olarak geliştirilmiş bir güçlendirme programını ifade eder.

PREP Eğitimi, çocukların okuma güçlüklerini aşmalarına ve yaşlarına uygun okuma performansını elde etmelerine yardımcı olmayı amaçlar. Bu program, okuma ve anlama becerilerini geliştirmek isteyen çocuklar için bir destek sağlar ve onların okuma yeteneklerini güçlendirmeye odaklanır. Programı uygulayanlar öğretmenler, özel eğitimciler veya okuma uzmanları gibi uzman eğitimcilerdir.

Gemlik disleksi

Eğitimin Amacı

Program, çocukların okuma becerilerini güçlendirmeyi amaçlar. Kelime tanıma, okuma hızı ve okuduğunu anlama becerilerini artırmayı hedefler.
Çocukların okudukları metni daha iyi anlamalarını ve metinlerdeki önemli bilgileri çıkarmalarını teşvik eder.
Program, çocukların okumaya olan ilgilerini ve motivasyonlarını artırmayı hedefler. Okuma alışkanlıklarını olumlu yönde etkilemeyi amaçlar.
Çocuklara, okuma sırasında kendi ilerlemelerini takip etme ve anlama süreçlerini düzenleme becerilerini öğretir.
Program, her çocuğun özel ihtiyaçlarına ve okuma zorluklarına uygun olarak özelleştirilebilir.
Gemlik disleksi

İletişim

2014 ‘te özel eğitime ihtiyacı olan bireylere kaliteli hizmet sunmak amacıyla Özel Gemlik İlgim Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi olarak Bursa Gemlik’te kurulduk.

Gemlik/BURSA
+90 224 513 01 30
09:00 - 18:00